Czym jest
Fundusz Kopernikański?

Fundusz Kopernikański powstał z inicjatywy kilkunastu organizacji pozarządowych, zrzeszonych w Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Pasjonaci, zaangażowani na co dzień w pracę społeczną, wierzą, że można zrobić więcej.

Wykorzystując wiedzę, znajomość potrzeb lokalnych społeczności oraz środkom finansowym pozyskanym na rzecz Funduszu, możemy wspólnie np. rozwijać pasję dzieci, zadbać o dobro zwierząt czy udzielić wsparcia osobom potrzebującym w województwie kujawsko-pomorskim.

Dołącz do naszego grona i razem twórzmy naszą rzeczywistość.

 

Nasze inicjatywy

Środki Funduszu Kopernikańskiego wspierają inicjatywy społeczne, realizowane wyłącznie przez organizacje zrzeszone w Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Powołana Rada Funduszu, określa terminy naboru wniosków/aplikacji o środki na inicjatywy i wsparcie doraźne. Wsparcie przyznawane jest  organizacjom w układzie ciągłym, z wykorzystaniem dostępnych środków na koncie Funduszu, po którym następuje ocena aplikacji i przyznanie dotacji.

Środki mogą być również przeznaczone na działania doraźne („zapomogowe”) w wypadku nagłych potrzeb organizacji.

25% wkładu finansowego Funduszu, przeznaczane jest na działania Federacji, adresowane do organizacji członkowskich (działania o charakterze rozwojowym, działania wspólne) oraz na obsługę kontynuacji działań fundraisingowych. Zarząd Federacji nie składa wniosku, są one przyznawane automatycznie jako część dostępnej puli. Rozliczenie środków na działania Federacji (25%) zarząd Federacji ujmuje i wyodrębnia w sprawozdaniu finansowym rocznym składanym przed Walnym Zebraniem Członków Federacji.

 

Inicjatywy
Fundusz Kopernikański

O Nas

Fundusz Kopernikański to innowacyjne i unikalne narzędzie filantropijne, oparte o prywatnych fundatorów.

Fundusz Kopernikański jest przedsięwzięciem wspólnym, tworzonym przez kilkadziesiąt organizacji skupionych w Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, tj. sieci NGO z ponad 10-letnim doświadczeniem i z przykładami dobrych praktyk wspólnych działań prowadzonych przez organizacje członkowskie. 

Mecenasi
Funduszu Kopernikańskiego

 

Dołącz do nas Zostań Mecenasem

- Prowadzisz biznes na terenie województwa kujawsko - pomorskiego?
- Bliskie Ci są sprawy mieszkańców?
- Chcesz mieć realny wpływ na lokalną rzeczywistość?


Dołącz do naszego grona.

Dokonując regularnych wpłat na rzecz Funduszu Kopernikańskiego, otrzymujesz status Mecenasa Funduszu, a dalej informację na jakie cele wykorzystywane są środki oraz jakie działania zostały sfinansowane.

Chcesz wiedzieć więcej, umów się na spotkanie z naszym przedstawicielem.


Dane kontaktowe

kontakt@funduszkopernikanski.pl
tel.: +48 56 652 23 56
Bank BNP Paribas: 14 1600 1462 1080 4647 3000 0001

 


Adres

Fundusz Kopernikański
Fosa Staromiejska 30/3
87-100 Toruń

 

 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej funduszkopernikanski.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.